Link do reportażu

www.facebook.com/profile.php?id=100057304254878

Zapraszamy do udziału w zajęciach instrumentalnych i wokalnych prowadzonych przez Panią Magdalenę Golon w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach. Szczególy na plakacie.

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika i stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.

Dożynki Gminne w Rozogach rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną za Dary Ziemi w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Rozogach. Po niej uczestnicy przemaszerowali do pobliskiego amfiteatru, gdzie zaplanowano główne uroczystości. Na scenie ustawiono dożynkowy wieniec przygotowany przez sołectwo Występ. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt gminy Rozogi– Zbigniew Kudrzycki przyjmując z rąk Starostów dożynkowych p. Marii Szydlik oraz p. Łukasza Grzyba chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk.

Elżbieta Kasznia, Michalina Dąbkowska (solistki śpiewaczki), Sławomir Drężek (solista instrumentalista), oraz Rozoski Zespół Ludowy - laureaci konkursu JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY w nagrywali utwory na płytę RADIA OLSZTYN.

Premiera płyty już tej jesieni.